Nasza Polana | Beskid Niski
15259
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15259,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,paspartu_on_bottom_fixed,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

Beskid Niski

BLISKA OKOLICA

Mieszkamy w miejscu, z którego spacerem można dostać się jednocześnie na szlak górski, do pięknego lasu i nad Jezioro Klimkówka, gdzie latem znajduję się strzeżone kąpielisko a nieco dalej można poserfować na desce lub poszaleć na kitesurfingu.

Po drodze gdziekolwiek możemy rozkoszować się śpiewem ptaków a dla uważnych i spokojnych miłośników przyrody z pewnością atrakcją będzie sąsiedztwo dzikiej zwierzyny, w którą obfitują nasze lasy. Bogactwo ziół, różnorodność drzewostanu, a w sezonie wysyp grzybów to tylko niektóre z oferowanych przez nasze okolice atrakcji.

Beskid Niski to Łemkowszczyzna i jeśli o propozycje turystyczne to z nią związane są w dużej mierze atrakcje w naszej okolicy. Przepiękne drewniane cerkwie udostępniane do zwiedzania cieszą oko i przenoszą nas do dawnych czasów. Najpiękniejsze z nich to naszym zdaniem te w Kwiatoniu i Brunarach.

Ponadto spacerem można dojść do historycznej Zagrody Maziarskiej w Łosiu, gdzie w przemiłej atmosferze zwiedzimy maleńki skansen i poznamy historię maziarstwa. Prowadzi tam od nas trasa przez tzw. Pieniny Gorlickie a dodatkowo trasę urozmaica urokliwa ścieżka edukacyjna. Po drodze można zobaczyć zaporę na rzece Ropa. Jestem zdania, że ludzie przyjeżdżający w nasze strony to wyjątkowa grupa turystów.

Niektórzy przyjeżdżają aby po prostu zaznać relaksu i nie interesuje ich zwiedzanie czegokolwiek. Raduje ich spacer po bezdrożach, bzyczenie pszczół, czytanie książek w niecodziennej scenerii i w ten sposób ładują swoje baterie. Ale są też miłośnicy wędrówki i Ci sami potrafią cudownie odkrywać sekrety Beskidu Niskiego. Nie są im potrzebne żadne wskazówki ani drogowskazy.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE BESKIDU NISKIEGO

Jednak dla tych co potrzebują z przyjemnością informujemy, że w naszej okolicy znajdują się jeszcze:

Skansen Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku – 13 km

Uzdrowisko Wysowa Zdrój – 15 km

Basen Kryty w Wysowej Zdrój – 15 km

Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach – 15 km

Wyciąg narciarski w Smerekowcu – 14 km

Stacja Narciarska Ski Park Magura – 22 km

Ośrodek Jeździecki „Stara Cegielnia” w Gładyszowie – 16 km