Nasza Polana | Dom/Pokoje
15257
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15257,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,paspartu_on_bottom_fixed,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

Dom/Pokoje

DOM

Nasza dom położony jest w maleńkim przysiółku o nazwie Flasza w miejscowości Klimkówka w Beskidzie Niskim. Dom zbudowany jest z drewna i powstał w 1928 roku. W 2014 roku rozpoczęliśmy jego remont, który sprawił, że chata otrzymała swoje drugie życie. Wszelkie prace remontowe staramy się wykonywać we własnym zakresie lub z pomocą miejscowych fachowców. Nie bez znaczenia jest wielka pomoc naszych przyjaciół i rodziny. Materiały, z których korzystamy w dużej mierze pochodzą z naszego regionu a w zasadzie z okolicy, w której mieszkamy. Używamy drewna, gliny, leszczyny oraz korzystamy w dobrodziejstwa recyclingu. Np. pod naszą podłogą izolację tworzą setki butelek, które namiętnie zbieraliśmy i przyjmowaliśmy od mieszkańców gminy. Dzięki temu uniknęliśmy betonowej wylewki.

Również wyposażenie domu to przedmioty, którym ofiarowaliśmy drugie życie. W zasadzie większość mebli jest odrestaurowana przez nas, każdy z nich ma swoją historię i jest naznaczony czasem a jednocześnie komponuje się z naszym autorskim pomysłem na charakter każdego z wnętrz.

Dzięki pracy włożonej w remont domu wiemy dokładnie z czego jest zbudowany i mamy pewność, że jest domem zdrowym, w którym znakomicie się śpi i wypoczywa.

POKOJE

Zapraszamy Naszych Gości do przytulnych pokoi. Pokoiki znajdują się na drewnianym poddaszu. Ściany działowe są wykonane tylko i wyłącznie z naturalnych materiałów takich jak drewniane bale, glina, słoma oraz żerdzie leszczynowe. Wszystko zbudowane jest własnoręcznie przez nas. Z okien można podziwiać piękne widoki Beskidu Niskiego a także niepowtarzalne zachody słońca. Szczęściarze i cierpliwi mogą nawet doczekać się widoku jelenia, łani lub saren. Wieczory i poranki upływają beztrosko przy śpiewie ptaków. A śpi się tutaj doskonale.

Cena za nocleg ze śniadaniem 140 pln/ osoba

Cena za nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją 180 pln/osoba

SERWUJEMY KUCHNIĘ BEZMIĘSNĄ  Z LOKALNYCH PRODUKTÓW

POKÓJ SZARY

Pokój idealny dla dwóch osób ale równie wygodnie zmieści się w nim czteroosobowa rodzina. Wyposażony jest w jedno łóżko dwuosobowe i dwa pojedyncze. Okna wychodzą na południowy – wschód. Bardzo słoneczny, przestronny i wygodny. Pokój posiada łazienkę.

POKÓJ NIEBIESKI

Pokój wykorzystywany jest również jako dwuosobowy ale ma 3 miejsca noclegowe. Zatem rodzina 2+1 odnajdzie się w nim idealnie. Okna wychodzą na północny zachód. Można przez nie oglądać beskidzkie krajobrazy obfitujące w łąki i lasy. Pokój posiada łazienkę.

POKÓJ „JASKÓŁKA”

Jest to maleńki pokoik bez łazienki idealny dla jednej osoby, ale szczupła dwójka też się w nim pomieści. Niektórzy mówią, że to taka niby dziupla, inni że ma kubaturę namiotu a jeszcze inni są przekonani, że mieszkają w tej jaskółce małe skrzaty. Zapewne w każdej z tych opinii jest sporo racji. Prawda jest taka, że są tacy, którzy snu w niej nie zamieniliby na nic innego. Z okien widać rozłożyste gałęzie naszej wiekowej jabłoni, można swobodnie podglądać ptaki i cieszyć się wyjątkowością tego pomieszczenia.